GOSIA W POLU - BLOG 0
GOSIA W POLU

Dr inż. Małgorzata Statkiewicz, mam 37 lat. Jestem absolwentką Akademii Rolniczej w Szczecinie. Pasjonuję się ogrodnictwem, rolnictwem, a w szczególności biologicznymi środkami ochrony roślin oraz rolnictwem ekologicznym. Kontynuacją mojej pasji było rozpoczęcie  studiów doktoranckich na Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie w Katedrze Ogrodnictwa gdzie przez cztery lata badałam wpływ biopreparatów na wielkość i jakość plonów.

Jako pracownik Katedry Ogrodnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie byłam koordynatorem projektu INTERREG IV A, w którym do uprawy były wprowadzane szczepy winorośli i rośliny ciepłolubne. Koordynowałam „Szkolenie w zakresie uprawy winorośli i produkcji wina” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Pracowałam również jako ekspert, ewaluator oraz recenzent metodologiczny w projekcie realizowanym dla Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Realizacja projektów wzbudziła moją chęć poszerzania wiedzy w zakresie dotacji unijnych czego zwieńczeniem było ukończenie studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Projektami Europejskimi.

Jestem członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych Oddziału w Szczecinie.

Jestem prezesem Fundacji Green, która propaguje wszelkie działania służące ochronie środowiska, przyrody i krajobrazu oraz dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego. Fundacja aktywnie działa w zapobieganiu degradacji środowiska naturalnego oraz działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa.

Poza kwestią zawodową jestem szczęśliwą mężatką i mamą dwójki wspaniałych dzieci, które są dla nas największymi skarbami na Ziemi. Każdego dnia patrząc na nasze dzieci, uświadamiamy sobie jak ważną kwestią jest zdrowe jedzenie pochodzące z pól uprawnych bez środków chemicznych i sztucznych nawozów.

W firmie MrGreen odpowiadam za kontakty z rolnikami, udzielam fachowych porad dotyczących skutecznych metod ochrony upraw przed chorobami w celu uzyskania wysokich i najlepszej jakości plonów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl