Bez chemii można żyć ! 0

    Bez chemii można żyć !

      W obecnym świecie wszechobecnych środków chemicznych, chorobotwórczych bakterii i wirusów myślę, że w końcu warto zacząć się głębiej zastanawiać dlaczego tak się dzieje…

      Niektórym może się wydawać, że nie mamy na to wpływu. Kupujemy produkty, które nam oferują. Często są to produkty nafaszerowane środkami chemicznymi, pozostałościami po fungicydach, insektycydach, herbicydach, czy z zawartością środków chemicznych wykorzystywane do ochrony pozbiorczej lub substancje do przedłużania trwałości produktów. Otóż uważam, że mamy wpływ na to jak chcemy żyć. Mamy prosty wybór, albo nadal dajemy się faszerować chemią, albo po prostu świadomie zmieniamy nasze nawyki. Dużym krokiem do osiągnięcia celu jest zadbanie o swoje najbliższe otoczenie. Nie ma wątpliwości, że to co spożywamy ma wpływ na nasze zdrowie. To wie każdy i myślę, że nie muszę przytaczać, żadnych artykułów na ten temat. Natomiast nie każdy może zdaje sobie sprawę z tego, w jak ogromnym stopniu środki chemiczne stosowane w rolnictwie i ogrodnictwie wpływają na nasze zdrowie i odporność organizmu.

       Powinien nas zastanowić fakt, chociażby zapisu na stronie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego dotyczącego środków ochrony roślin:

UWAGA!

PESTYCYDY - NISZCZĄC BAKTERIE, GRZYBY, CHWASTY CZY SZKODNIKI - MAJĄ RÓWNIEŻ SZKODLIWY WPŁYW NA CZŁOWIEKA! 1

       Co prawda powyższy zapis dotyczy osób bezpośrednio pracujących z tymi środkami, ale powinna nas jednak zastanowić pewna kwestia… skoro CIOP PIP na swojej stronie podaje, że „Środki ochrony roślin (pestycydy) należą do najbardziej szkodliwych związków, na których działanie są narażeni rolnicy. Duża toksyczność środków ochrony roślin, jak również wciąż wzrastające ich zużycie w gospodarstwach rolnych sprawia, że są one największym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia osoby, która ma z nimi kontakt” to czy rzeczywiście tylko zdrowie i życie osoby stosującej te środki jest zagrożone? Przecież ona stosuje je na uprawy, które my później kupujemy… w takim razie wydaje się logiczne, że wszyscy konsumenci produktów, w uprawach, których stosuje się dziesiątki, a nawet setki litrów środków chemicznych są narażeni na kumulację substancji szkodliwych w organizmie. Następstwem tego jest osłabianie naszych organizmów, a w konsekwencji dotykają nas różnego rodzaju choroby. Dlatego zachęcam do przemyśleń… nie odkładajcie kwestii zdrowia „na później”. Na prawdę wspólnie wiele możemy zdziałać w tym temacie. Wystarczy, że każdy świadomie zadba o swoje najbliższe otoczenie.

 

1. https://www.ciop.pl/CIOPPortalWAR/appmanager/ciop/pl?_nfpb=true&_pageLabel=P30001831335539182278&html_tresc_root_id=19383&html_tresc_id=20398&html_klucz=19558&html_klucz_spis=

SPRAWDŹ NASZE PRODUKTY

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl