Biopreparaty w rolnictwie jak i ogrodnictwie mają szerokie zastosowanie, a ich popularność rośnie w miarę rosnącej świadomości ekologicznej i dążenia do zrównoważonego rolnictwa.
Biopreparaty w rolnictwie jak i ogrodnictwie mają szerokie zastosowanie, a ich popularność rośnie w miarę rosnącej świadomości ekologicznej i dążenia do zrównoważonego rolnictwa.
Pożyteczne mikroorganizmy (bakterie glebowe) sprzyjają wzrostowi roślin i powodują odporność na stres, stanowiąc trwałą alternatywę dla nadmierne stosowanych chemikaliów w rolnictwie.
Myślę, że nie ma osoby, wśród miłośników uprawy kwiatów, warzyw czy owoców, której ulubione rośliny nie zwiędły lub chociaż nie wykazywały oznak więdnięcia. Niestety, każdy miłośnik ogrodnictwa w mniejszym lub większym stopniu boryka się z tym problemem. I wtedy zaczynamy zadawać sobie pytania… Za mało podlewam? … i zaczynamy przesadzać z podlewaniem, przelewając rośliny. Za mało nawozów? ….. i kupujemy kilogramy sztucznych nawozów, sypiemy, sypiemy i sypiemy…. bez efektu, a dlaczego?
Bez chemii można żyć !
W obecnym świecie wszechobecnych środków chemicznych, chorobotwórczych bakterii i wirusów myślę, że w końcu warto zacząć się głębiej zastanawiać dlaczego tak się dzieje…
„Gleba jest niezbędna do utrzymania różnorodności biologicznej nad i pod ziemią. Bogactwo różnorodności biologicznej pod ziemią jest ogromne i niedocenione: miliony mikroorganizmów żyją i rozmnażają się w kilku gramach wierzchniej warstwy gleby, ekosystemie niezbędnym do życia na ziemi…”
McKenzie, D. Jacquier, R. Isbell, K. Brown
Coraz częściej słyszymy dookoła pożyteczne mikroorganizmy, dobroczynne bakterie, grzyby, glony….wszyscy o tym wiemy, że bez nich świat by nie istniał, tylko czy zastanawiamy się nad tym jaka rzeczywiście jest ich rola w przyrodzie? Jakie funkcje pełnią w glebie i jak ogromny mają wpływ na zdrowotność naszych plonów…
Bakterie z rodzaju Bacillus subtilis
Ryzobakterie sprzyjające wzrostowi roślin
z ang. Plant Growth Promoting rhizobacteria - w skrócie (PGPR)
Milton Schroth światowej sławy Profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego i Profesor Joseph W. Kloepper z Uniwersytetu Auburn z Alabamy, obaj wybitni naukowcy z zakresu patologii roślin już w 1978 roku opisali PGPR jako naturalnie występujące bakterie glebowe, które mają zdolność kolonizacji korzeni i znacznej stymulacji wzrostu roślin. PGPR poprawiają stan fizjologiczny roślin poprzez m.in. uwalnianie korzystnych związków organicznych.
2021 rokiem Fundacji Green
Ogromny sukces MrGreen
Otrzymaliśmy nagrodę od Prezydenta Miasta Szczecina
W kategorii "Najlepszy Produkt"
Od lewej: Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, Prezes MrGreen Dominik Statkiewicz
Z niesamowitą przyjemnością przedstawiamy laureatów konkursu "Pamiętacie o Ogrodach" który przeprowadziliśmy na Wałach Chrobrego w Szczecinie przy okazji corocznej wystawy ogrodniczej.